Dodany: 2011-06-14 14:51:23

Ograniczenia wiekowe a prawo jazdyChęć do jazdy samochodem siedzi w każdym z nas, w jednych trochę mniejsza w drugich, trochę większa. Bardzo często młodzi ludzie nie mogą usiedzieć w skórze i chcą jak najszybciej zapisać się na kurs do miejsca takiego jak nauka jazdy gdańsk.

 

Niestety prawo nakazuje ograniczenia wiekowe do których musimy się dostosować. By rozpocząć coś takiego jak nauka jazdy gdańsk w najpopularniejszej kategorii, czyli B, trzeba być pełnoletnim. Tak samo jest w sytuacji zdawania egzaminu na wszystkie inne kategorie. Trochę mniej, bo 16 lat, trzeba mieć ukończone by zdawać egzamin na kategorie, w których możemy prowadzić pojazd pod okiem osoby pełnoletniej, bądź o mniejszej pojemności.

 

By rozpocząć naukę jazdy w kategoriach na autobusy musimy mieć ukończone 21 lat. Ograniczenia wiekowe ustanawiane są ze względu na zdolności manualne i psychiczne przyszłego kandydata na kierowcę. Nie można wypuszczać na ulicę ludzi, którzy mogą stworzyć potencjalne zagrożenie na drodze. Gdy osiągniemy odpowiedni pułap wiekowy, możemy bez żadnych problemów zapisać się do nauka jazdy gdańsk i po jej ukończeniu zdać pozytywnie egzamin..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Ograniczenia wiekowe a prawo jazdy
Nick: